volvo-robotجمع‌آوری زباله تنها یک کار کثیف نیست، این کار علاوه بر آلودگی می‌تواند سر و صدا و آلودگی صوتی زیادی را نیز تولید کند. متاسفانه انجام این کار فعلا بدون انسان غیر ممکن است اما این عملیات گاهی مواقع بسیار سخت می‌شود چون ممکن است سطل‌های زباله زیاد سنگین شوند و یا ماشین‌های حمل زباله آلودگی صوتی زیادی تولید کند، بی‌تردید هیچ بخش از فرآیند حمل زباله آرامش را مد نظر قرار نداده‌ است. اما ولوو قرار است این تفکر را تغییر دهد.

به گزارش ویکی روبات، طبق اخبار منتشر شده، کمپانی ولوو مشغول به سرمایه‌گذاری مشترک به‌همراه چند دانشگاه و یک شرکت بازیافت زباله است تا رباتی را برای جمع‌آوری زباله بسازد. این ربات به همراه یک کامیون جمع‌آوری زباله و یک انسان قرار است فرایند جمع‌آوری را انجام دهد، بدین صورت که دستورات توسط یک کامپیوتر به ربات ارسال می‌شود و ربات برای خالی‌کردن سطل اقدام می‌کند. تنها نقش انسان در این فرآیند این است که مشاهده کند فرایند برطبق برنامه پیش برود.

دانشگاه Mälardalen سوئد مسئولیت تحقیق این فرآیند را برعهده دارد و دانشکده تکنولوژی چالمرز مسئول ساخت سیستم‌عامل است و دانشگاه ایالتی پن، کار بر روی ارتباطات، گرافیک و کنترل پانل برای راننده انسان را برعهده دارد. دیگر همکار ولوو در این طرح شرکت بازیافت زباله رنووا است که توسعه این ربات را عهده‌دار است. نخستین نسخه از این ربات تا ژوئن ۲۰۱۶ تولید می‌شود و به مرحله آزمایش می‌رسد.

مطلب را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.