ترانسمیتر-فشار

در این مقاله خواهید آموخت که برای انتخاب یک ترانسمیتر مناسب به چه نکات و پارامترهایی باید توجه کنید.پارامتهای محیطی کدام اند؟ فرق ترانسدیوسر با ترانسمیتر چیست؟برای عملکرد مورد نیاز ما پارامترهای ترانسمیتر ها کدام اند؟ اصطلاح Thermal dirift چیست؟ شرایط محیطی حاکم بر ترانسمیترها کدام اند؟

انتخاب یک ترانسمیتر فشار
انتخاب ترانسمیتر فشار مناسب می تواند یک کار پیچیده باشد ولی عدم انجام صحیح این کار می تواند خطرناک باشد. مطالب زیر برای درک بهتر شما از اجزا و پارامترهای یک ترانسمیتر است.

دو نوع فشار سنج الکترونیکی وجود دارد: ترانسمیتر فشار و ترانسدیوسر فشار.  تفاوت کلی بین یک ترانسمیتر فشار و ترانسدیوسر فشار در آن است که ترانسمیتر دارای سیگنال های خروجی در حد میلی آمپر و یک ترانسدیوسر در حد ولت  و یا میلی ولت است.

دو مورد اصلی به هنگام انتخاب یک ترانسمیتر فشار در نظر گرفته میشود: شرایط محیطی و عملکرد مورد نیاز

شرایط محیطی

ترانسمیتر-دما-و-رطوبت

ترانسمیتر را متناسب با دما و رطوبت محیط انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که ارتعاش سنگین، شوک و تداخل الکتریکی در سنجش فشار تاثیر می گذارند.

محدوده دمای شدید نیز می تواند عوارض جانبی در خواندن از سنسور فشار داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که شما تاثیر درجه حرارت قابل قبول بر دامنه سنجش سنسور (thermal drift) را در هنگام انتخاب ترانسمیتر در نظر گرفته اید.

اگر ترانسمیتر جهت استفاده در فضای باز است، اطمینان حاصل کنید که در یک محوطه مناسب نصب شده باشد که در زمستان از ورود آب و گرد و غبار محافظت شده باشد و بدنه آن از فولاد ضد زنگ باشد.

عملکرد مورد نیاز

عملکرد-ترانسدیوسر

آیا میخواهید فقط فشار مثبت و یا خلاء را اندازه گیری کنید و یا اینکه نیاز دارید هر دو را اندازه گیری کنید؟

آیا هر نقطه اندازه گیری شده مستقل است و یا اینکه تفاوت های بین دو نقطه اندازه گیری (دیفرانسیل) را نیاز دارید؟

رنج اندازه گیری ترانسمیتر فشار را متناسب با کارتان انتخاب کنید. به عنوان مثال:

یک ترانسمیتر که دارای رنج اندازه گیری ۰-۲۰۰ Psi   و دقت  +/-۰٫۲۵% است   یعنی دقت در محدوده ۲۰۰PSI معادل ۰٫۵PSI+/- است. بنابراین، برای اندازه گیری ۷PSI ، مقدار واقعی ممکن است بین  ۶٫۷۵-۷٫۲۵PSI  تغییر کند.بنابراین، انتخاب یک ترانسمیتر متناسب با نیازتان بستگی به درصد دقت دارد.

همچنین، لازم است که نوع خروجی مورد نیازتان را تعیین کنید که برحسب میلی آمپر باشد یا بر حسب ولت.

مطلب را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.