versaball-pong

سال گذشته، گیره‌ی رباتیکی Versaball از سوی مجموعه‌ی Empire Robotics طراحی شد که دارای ظاهری شبیه به یک توپ استرس است ولی درواقع یک گیره‌ی رباتیکی صنعتی می‌باشد که برای نگهداری و گرفتن مطمئن انواع متفاوت اشیا ساخته شده است. برای نمایش کاربردی بودن این دستگاه، Versaball در نمایشگاه CES 2015 که از ششم تا نهم ژانویه در شهر لاس‌وگاس امریکا برگزار شد، به نمایش گذاشته شد.

versaball-pong-1

versaball-pong0

سال گذشته هنگام معرفی Versaball، اعلام شد که این دستگاه به منظور ایجاد یک هندلینگ و نگهداری دقیق برای ربات‌ها طراحی شده که ساده، کاربردی، ارزان و مطمئن برای استفاده در کنار انسان‌ها می‌باشد در عین اینکه از دقت فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار است و می‌تواند اشیای متنوعی را بدون نیاز به تغییر شکل یا تغییر برنامه‌نویسی بلند کند و از یک فرمان محرک ساده‌ی on/off بهره می‌برد. این گیره با کشیدن هوا به درون موجب گرفتن اشیا و با بیرون دادن هوا موجب آزاد کردن شی مورد نظر می‌شود.

versaball-pong-4

براساس توضحیات شرکت سازنده، Versaball می‌تواند برای مثال توپ‌های پینگ‌پنگ را بلند کرده، آنها را درون فنجان‌های تعبیه شده‌ای بیاندازد و تمامی این عملیات را با دقت فوق‌العاده‌ای انجام دهد.

versaball-pong-6

در نمایشگاه CES 2015، گیره‌ی رباتیکی Versaball در بازی پرتاب توپ با قهرمان این سری از رقابت‌ها در روز ششم ژانویه در ساعت سه بعدازظهر شرکت کرد.

versaball-pong-2

طبق اعلام مجموعه‌ی تولیدکننده، هدف از اجرای این بازی در CES فراتر از به خنده انداختن و تفریح بازدیدکنندگان است.در این نمایش توانایی Versaball برای بلند کردن و مدیریت اشیای مختلف، توانایی آن در نگه داشتن آنها و پرتاب یک توپ با دقت تمام، نشان داده شد. همچنین دقت و ایمنی Versaball در همکاری با انسان‌ها نمایش داده شد.

versaball-pong-3

Versaball به عنوان یک کیت تحیقاتی از سوی مجموعه‌ی Empire Robotics در اختیار همگان قرار دارد و در اندازه‌ها و شکل‌های متنوعی عرضه می‌شود.

مطلب را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.